Şile’yi Kirletmeyin!

0
142

800 km2’ye yakın arazisi, %80’i ormanlarla kaplı eşsiz coğrafyasıyla İstanbul doğayla adeta Şile’ de bütünleşiyor.

Şile misafirperver, Şile cömert, Şile paylaşmaktan mutlu ancak, doğayı kirletmeyelim, huzur bulmak için geldiğimiz alanları temiz bırakalım, doğamızın kalbinde ayak izlerimizi bırakmayalım. Korucuköy mahallesi sınırları içerisinde Darlık Barajı kıyılarında en sık ziyaret edilen alanlarında geride bırakılan atıklardan bir kez daha arındırıldı.

“Çevreyi hor gören, geleceğini zor görür. “

Şile Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen çevre temizliği etkinliğinde Korucuköy Mahallesi sınırları içerisinde Darlık Barajı kıyılarında Piknik yapmak,Kamp Yapmak üzere bölgeye gelen vatandaşların bıraktıkları çöp atıkları “Çevreyi hor gören,Geleceğini zor görür” mesajını bir kez daha gözler önüne serdi.

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya,Belediye Başkanı İlhan Ocaklı,Ak Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül,Şile Çevre Gönüllüleri Dernek Başkanı Nabi Evren, Kamu Kurum Amirleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen çöp toplama faaliyetinde kısa zamanda toplanan ve çok sayıda torbada toplanan çöpler “Şile’yi Kirletme” yazılarak alandan kamuoyuna çağrı yapıldı.Çöplerle dolu torbalar havadan görüntülendi.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı “İstanbul’un hemen yanında olan doğal güzelliklerinin iç içe olduğu böylesine güzel bir ilçenin nimetlerinden yararlanmak elbette her insanın hakkı. Ancak böylesine hor kullanılmaması gerekiyor. İlçemize davet çağrılarımızı yaparken Ekonomik anlamda Turizme katkı olsun arzusundayız her zaman. Ancak arzu ettiğimiz durum burada gördüğümüz manzara değil. Özellikle belirtmek isterim ki bu alan açık bir alan insanlar bu alanlarda yaşadıkları keyfin sonunda çöplerini torbalarına koysalar ve yol güzergahında bulunan çöp kovalarına atsalar ne olur? En azından bir sonraki gelişlerinde kendi temizledikleri yerden yine kendileri istifade etsinler” dedi.

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya’da “Temiz olmak nasıl marifetse temiz tutmakta bir o kadar marifettir.Bu doğa harikası ilçemizi lütfen kirletmeyelim. Bizlere velinimet olarak sunulan bu güzelliklerde vaktimizi değerlendiriyorsak o zaman bu güzelliklerin kıymetini bilmemiz lazım. Ayrıca kolluk kuvveti arkadaşlarıma talimatımızı verdik. Özellikle hafta sonu bu alan veya ilçenin genelinde doğaya zarar veren, farklı davranışlar sergileyen silah atma vs bunun gibi yasalara aykırı hareket eden herkese gereken işlem yapılacaktır. ” ifadelerini kullandı..

Şile Çevre Gönüllüler Dernek Başkanı Nabi Evren’de bölgenin doğasının önemine değinerek ne yazık ki bu bölge çok hareketli bir bölge bunun önüne nasıl geçeriz.Burada bırakılan onlarca çöp yığını bu coğrafyada yaşayan tüm canlılar içinde bir tehdit unsuru olduğunu söyledi.

ÇÖP TOPLAMA KAMPANYASINA GELİN DAMAT DESTEĞİ!..

Şile Belediyesinin çöp toplama kampanyası sırasında bölgeye gelen yeni evlenecek Dilek ve Uğur çifti doğa içinde dış mekan çekimi için fotoğraf çektirmeye geldiklerinde kendilerini etkinliğin içinde bulunca fotoğraf çekimine kısa bir ara vererek etkinliğe katılarak destek verdiler.

Dilek Uğur çifti fotoğraf çektirmek için geldik Şile’nin her yeri ayrı bir doğal güzellik. Ama burada gerçekleşen faaliyeti görünce bizde katılalım istedik. Lütfen doğayı, çevreyi kirletmeyelim.Ayrıca çevre duyarlılığını hissettirmek için bu çalışmayı gerçekleştiren Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’ya teşekkür ediyoruz dediler.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’da yeni evlenecek olan Dilek Uğur çiftine altın hediye etti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz