ŞileSpor

ŞİLELİ MİLLİ GÜREŞÇİ FATİH KOYUNCU HABER ŞİLE GAZETESİ KÖŞE YAZARLARI ARASINA KATILDI…

ATA Sporumuz ile ilgili meraklı sporseverleri bilgilendirmek için bu sefer alanda değil bilgilendirme yazılarımızla Haber Şile Gazetesinde paylaşalım istedik diyen Koyuncu; Gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi. “1980  Şile doğumluyum güreşe babamın teşvikiyle başladım. İlk olarak İstanbul Demirspor kulübün de 12 Yaşında serbest güreşe başladım ve Antrenörlerim Enis Çakıroğlu ile Nuri ayık gözetiminde çalışmalarımı sürdürdüm.

                                                

1996 yılında Yıldız’larda Milli takıma girdik.1997 yılında Kırkpınar’da deste küçük boyda 2. Oldum. 1998 yılında gençlerde milli takıma girdim.1999 yılında Kırkpınar’da deste orta boyda 2. Olmak nasip oldu.                                

   2000 yılında Gençler’de  Avrupa ve dünya 2.si olan Fatih Koyuncu      2001 yılında deste büyük boyda 1. olduk ve 2004 yılında küçük orta boyunda 3.2011 yılında büyük orta boyunda 2. 2012 yılında başaltı  boyunda 3. Oldum 2013 yılından itibaren baş pehlivan olarak güreşmekteyim.

          Demirspor kulübünde antrenör olarak çalışmaktayım ayrıca U23 milli takım antrenörüyüm.Ama özellikle belirtmek isterim ki  ata sporu güreşimizi tanıtmak için her yıl yaz boyunca organizasyonlarda Festivaller de güreşmekteyim” dedi.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı