GündemŞile

ŞİLE’DEN KURALLARA HEP BİRLİKTE UYALIM ÇAĞRISI!…

İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği 'Koronavirüs Denetimleri' konulu genelge kapsamında 81 ilde ve İlçelerde denetimler kapsamında Şile’de gerçekleştirilen denetimler gece geç saatlere kadar devam etti.

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya beraberinde Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile İlçe Emniyet Müdürü Uğur Kurak ve Şile İlçe Jandarma Komutanı Özgür Çakıcı ile beraber “Sosyal mesafe, Maske ve Hijyen” denetimlerimize gece boyunca devam etti.Balıkçı lokali,Liman bölgesi,dolgu alanı ve Belediye Sosyal Tesislerinin yanı sıra Küçük Mendirek üzerinde bulunan işletmelerde gerçekleşen denetimler sırasında kapıda işletme personelinin ateş ölçüm cihazı ile denetim heyetini karşılamaları dikkat çekti.İşletmeler ve vatandaşların kurallara uymasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren yetkililer denetimler sırasında maske takmayan veya unutan vatandaşlara maske dağıttılar ve ihtarda bulundular.

Ayrıca yetkililer “Sosyal mesafe, temizlik, maske kullarına vatandaşların uyup uymadıklarına bakıyoruz. Bizler bu farkındalığı devam ettirirsek tekrar eski vaka yoğunluğuna dönmeyeceğimizi umuyoruz. Türkiye korona konusunda çok başarılı, ama rehavete kapılmamamız gerekiyor. Bizler kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Eğer siz ailenizi seviyorsanız kurallara uymanız lazım, bana bir şey olmaz diye bir mantık yok.Kurallara hep birlikte uyalım çağrısı yaptılar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + seventeen =

Başa dön tuşu
Kapalı