Şile

Şile’de Trafikte “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Uygulaması…

Şile’de , trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde sürücüler ve yayalar uyarıldı.

 

Uygulamaya Kaymakam  İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği Ekipleri,Şile Sürücü Kursu,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri,Balibey İlk Okulu Yüksel Urun ve öğretmenler katıldı.İlçenin çeşitli noktalarında gerçekleşen uygulamada yayalar öğrencileri ellerinde döviz ve pankartlarla görünce şaşkınlıklarını gizleyemeyip bu güzel uygulama için tüm yetkililere teşekkür ediyoruz ifadelerini kullandılar.

 

Ellerinde “Yaya geçidi kullan, yaya öncelikli trafik, öncelik yayanın, hayata yol ver” yazılı dövizler taşıyan öğrencilere, yaya geçidi kuralları uygulamalı gösterildi.

Öğrenciler ve vatandaşları Karayolları Trafik Kanununun 74. maddesine göre trafikte önceliğin yayalara ait olduğu, bir yayanın yaya kaldırımdan adımını attığında sürücülerin durması gerektiği, aksi takdirde para cezası ödemek zorunda kalacakları ve araçların yaya kaldırımlarına ve özellikle yaya geçitlerine park edemeyecekleri konusunda bilgilendirdi.

Yaya geçidi trafik uygulaması, Fener Mahallesi,Cumhuriyet Caddesi ve Üsküdar Caddesi üzerinde dört ayrı noktada  yapıldı.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 5 =

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Kapalı