GündemŞileSiyaset

ŞİLE’DE OKUL MÜDÜRÜ İLE İLGİLİ İDDİALARA TEPKİLER SÜRÜYOR!..

Şile Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi’nde geçtiğimiz günlerde Okul Müdürü ile kız öğrenciler arasında yaşanan ve Sosyal Medya’da gündem olan iddialar kamuoyunda konuşulmaya devam ederken dikkat çarpıcı iddialar hakkında okul önünde basın açıklamaları gerçekleşiyor.

CHP Şile İlçe Başkanı İbrahim Çelik okul önünde partililerle birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi. İlçe Başkanı İbrahim Çelik yaptığı açıklamada şunları söyledi.  “İçinde bulunduğumuz zamanın ülkenin gidişatıyla birlikte hiç iç açıcı olmadığını görüyoruz. Ak Parti döneminde defalarca değişen eğitim sistemi ile ilgili olarak bu günlere geldik.Bugün ilçemizde bulunan Dr.Vasıf Topçu Fen Lisesi’nde zaman zaman başka ilçe ve okullarda da olduğu gibi maalesef okul müdürü üstüne vazife olmayan konularla ilgili kız öğrencilerimize hak etmedikleri sözlü ithamlarda bulunmuştur. Bunu asla kabul etmiyoruz. Gençlerimizi ve çocuklarımızı emanet ettiğimiz bu okullarımızda evlatlarımıza iyi bir eğitim vererek yetiştirmeleri gerektiği halde okul müdürünün kalkıp kız çocuklarımıza ahlak dersi vermek asla kendisinin haddine değildir.Her bir aile çocuklarına gereken ahlakı vermektedir.Bu bakımdan buradaki bu talihsiz olayı kesinlikle tasvip etmiyor ve şiddetle kınıyoruz.

İnanıyorum ki bu konuda yetkililer bu müdür hakkında gerekli işlemleri yapacaktır. Biz CHP Şile İlçe Başkanlığı olarak velilerimizin ve öğrencilerimizin yanında olduğumuzu beyan ederim.Böyle bir olayın yaşanmasının da ilçemizde hoş karşılanmadığını üzülerek belirtmek istiyorum”dedi.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı