GündemŞile

ŞİLE’DE BİR PAZARTESİ KLASİĞİ

Hava sıcaklıklarının etkisiyle birlikte hafta sonu Şile Ağva bölgesine adeta akın eden günübirlik tatilciler doğanın nimetlerinden faydalandıktan sonra geride bıraktıkları manzara aynı.Oysa ki bir sonra ki gelişlerinde Piknik alanları,sahiller onları bekliyor. Ancak  her Pazar akşamı ne yazık ki buradan kim faydalandı insanmı sorusu kafalara soru işareti olarak takılıyor.

Her yıl olduğu gibi pazar akşamları oluşan çöp yığınlarını temizlemek üzere piknik alanları,yol kenarları,sahiller kısacası ilçenin tümü Şile Belediye Başkanlığı ekiplerinin üstün özverisiyle tertemiz hale getiriliyor.Temizlemek günler alıyor.Hafta sonu göz açıp kapayıncaya kadar geliyor.Peki ya sonuç?Aynı nakarat,aynı manzara..

Kamuoyu adına Haber Şile Gazetesi olarak soruyoruz.Bir plajın belli bölgesine Pazar akşamı toplanan  Bir kamyon çöpü döküp buyurun denize girin denilse ne olur?…

Geçtiğimiz hafta sonu ilçede yaşanan yoğunluk son rası Şile Belediye Başkanlığı Sosyal Medya hesabından bir açıklama yapılarak şu sözlere yer verildi.    “Söylüyoruz, uyarıyoruz, rica ediyoruz ancak bir tesiri yok… Ama inatçıyız çevre bilincini oluşturana dek temizlemekten de, söylemekten de geri durmayacağız. Tüm ekiplerimizle, 790 km2’de, pırıl pırıl bir Şile için çalışmaya devam”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − one =

Başa dön tuşu
Kapalı