GündemSağlıkŞile

ŞİLE’DE BELEDİYE ANONSLARI İLE VATANDAŞA “SOKAĞA ÇIKMAYIN” ÇAĞRISI YAPILIYOR!..

İstanbul’un tatil merkezi Şile sokakları ve sahili  koronavirüs önlemleriyle iyiden iyiye boş kaldı.

 

Şile merkezinde ve bazı mahallelerinde bulunan müzikli restoranlar,barlar, kafeler ilk olarak kapanmıştı.İçişleri Bakanlığının yeni genelgesiyle Lokanta,Cafe,Pastahane, benzeri yerleri sadece paket servis yapacakları yasağının ardından Şile’de her yer neredeyse kapalı.Şile Belediye Başkanlığı ekipleri İlçenin genelinde yaptıkları anonslar ile vatandaşların kendi sağlık ve can güvenlikleri için sokağa çıkmamaları yönünde uyarıda bulunuyor.

KORONA VİRÜSÜ TEHLİKESİNE RAĞMEN SAHİLDE GÜNEŞLENMEYİ  İHMAL ETMİYORLAR

Havanın güzel olmasını fırsat bilen günübirlik bir grup tatilci Kızlar Hamamı Plajı olarak bilinen alanda kumların üzerinde yanındakiler ile oldukça yakın mesafede güneşlenmekten kaçınmıyorlar. Ayrıca Şile Limanında açık havada onca uyarıya rağmen yürüyüş yapanlarda görüntülere yansıdı.

Dün akşam saatlerinde açıklanan ve gece yürürlüğe giren  65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması ve lokanta pastane gibi işletmeler getirilen yasaklar ile ilgili Şile İlçe Emniyet Müdürlüğü  ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri sorumluluk alanlarında vatandaşları ve esnafa uyarılarını sürdürüyorlar.

Şile Balıkçı Limanında, balık ekmekçiler açık ama orada da neredeyse kimse yok. Parklar ve yollar da boş kaldı.Balıkçı esnafı İrfan Kayacık Haber Şile Gazetesine yaptığı açıklamada “Bu yasakların hemen başında konulması lazımdı.Bir gün önce adeta izdiham vardı burada normal zaman böyle kalabalık olmazdı.Bizde anlamadık yasak var bu insanlar ne arıyor buralarda şaştık kaldık.Ayrıca belki de bilmiyoruz ama bizde risk altına girdik.Allah aşkına yasaksa yasak oturun evinizde” diyerek yasaklara aldırış etmeyenlere tepkisini dile getirdi.

Üsküdar caddesi üzerinde bulunan Pide salonu camlarına astığı sadece paket servis yazılarının önünde boş sokaklarda müşteri beklerken.Biz fırınımızı yaktık bekliyoruz belki telefonumuz çalar ev yada açık iş yerine servis yaparız.Ancak dükkanımıza gelecek müşterilerimiz ne yazık ki kapıda bekleyecek biz siparişini hazırlayıp teslim  edeceğiz.Devletimizin bizden istediği bu. O zaman bizde insan sağlığı için elimizden geldiğince kurallara uyacağız.Ne olur yaşlılarımız dışarıya çıkmasın çağrısı yaptı.Ayrıca bir hayvan sever vatandaşın sokak kedilerine mama verdiği görüntülere yansıdı.Hayvan sever vatandaş “Evet sağlığımız için sokağa çıkmamamız lazım.Ancak sokak havyalarının aç olduğunu bilerek kimse kusura bakmasın böyle bir durumda ben evde duramam” dedi.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı