Şile

Şile’de 23 Nisan Coşkusu ..

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşku ile kutlandı. Belediye Meydanında kutlama programı saat 09.30’da Atatürk büstüne çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlarken, törenlere Şile Stadyumunda  devam edildi.

Şile Kaymakamlık Makamını Temsilen Vali yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı , Garnizon Komutan Vekili Albay Hazel Yılmaz,Belediye Başkanı İlhan Ocaklı halkın ve öğrencileri selamlaması ve bayramlarını kutlaması ile start alan 23 Nisan gösterileri, İstiklal Marşımızın okunması ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen’in güne özel konuşması ile devam etti.

Öğrencilerin günün anlamını yansıtan şiirlerinin okuması ile süren tören ilçemizde eğitim veren okullar tarafından hazırlanan gösteriler ve halk oyunları öğrenci velilerinin ve vatandaşların yoğun katılıyla beğeniyle izlendi..

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 21-25 Nisan 2019 tarihleri arasında ilçemizde misafir olan ve bayram gösterilerine  katılan olan dost ve kardeş ülke “Azerbaycan Bakü Yıldızları Halk Dansları Grubu” öğrencileri gerçekleştirdikleri muhteşem gösterilerine sergiledikleri performanslarıyla törene ayrı renk kattılar.

Gösterilerin ardından okullar arası gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi ve tören resmi geçit ile son buldu.

https://www.youtube.com/watch?v=23xJppJqOMk

https://www.youtube.com/watch?v=ElFt81KeLs8

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 2 =

Başa dön tuşu
Kapalı