GündemŞileSiyaset

ŞİLE MHP İLÇE BAŞKANI MUSTAFA PIÇAK:ŞİLE YOLUNDA BAZI KAVŞAKLAR VE OTOBÜS DURAKLARI TEHLİKE SAÇIYOR..

Şile MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıçak ;Şile İstanbul otoyolundaki zaman içerisinde artan trafik nedeniyle yaşanılan aksaklıkları sosyal medya hesabından yazdı ve Haber Şile Kameralarına önemli açıklamalar yaparak Kara yolları yetkililerini uyardı.

MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak “İstanbul Şile arası Üvezli sapağı girişi  Allah muhafaza çok tehlikeli bir yer oldu.Yavuz Sultan Köprüsü veya otoyoldan çıkan kamyonlar mecburi istikamet olarak Üvezli Kavşağına geliyor ve buradan dönüyor.İBB Çöp Kamyonlarının paralı yolu kullananları buradan dönmek zorundalar.Yeterlimi hayır.. Malum bölgemiz hafriyat döküm alanlarıyla dolu işte o kamyonlarda bu kavşaktan dönüyor.Ancak hemen bu kavşağın bir noktasında Üvezli istikametine dönen maden ocakları gibi bir çok çalışma alanına dönüyorlar.Peki Şile İstikameti ile İstanbul İstikametine giden özel araçların yaşadığı tehlikeli yolculuğu anlatmak mümkün değil.Bu nedenle zaman zaman bu alanda üzücü kazaları yaşıyoruz.Şile MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıçak;Sofular sapağı ile köy yolu yada sapağı arası 800 mt. Civarı İnsanlar otobüsten indi mi otobandan yürüyerek 800 mt gidiyor. Gece çok tehlikeli.Özellikle genç kardeşlerimiz için büyük risk” dedi.

Mhp İlçe Başkanı Mustafa Pıçak açıklamalarına şöyle devam etti. “Ahmetli ışıklardan Meşrutiyet sapağına gidene kadar iki şeritli yoldan karşılıklı olarak İETT Otobüs durağı konulmuş.  Karşılıklı iki durak çok tehlikeli neden diyecek olursak.Vatandaşımız haklı olarak İstanbul istikametinden gelen otobüs ile geldiğinde durakta indikten sonra bariyerler üzerinden atlayarak   Şile İstanbul tarafına geçecek.Peki ya trafik?  İnsan hayati bu kadar ucuz değil. Karayolları bir an önce bu yerlere önlem alıp yolları ve duraklar ile ilgilide Işık Üniversitesi önünde bulunan  yolcu indirme cebini örnek gösterdi.Biz neden durak var demiyoruz elbette bölgede yaşam var vatandaşımızın elbette ulaşım noktasında durak ihtiyaç ama öncelikle onların canı bizim için daha önemli.Bu nedenle yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × two =

Başa dön tuşu
Kapalı