GündemŞileSiyaset

ŞİLE CHP ŞİLE İLÇE BAŞKANLIĞI’NIN 37. OLAĞAN KONGRESİNDE BAŞKAN ADAYI OLAN NAİL KAYA’DAN ANLAMLI KONUŞMA..

CHP Şile İlçe Başkanlığı’nın 37.Olağan kongresinde İlçe başkanlığı yarışında 3 aday çekişti.İlçe Başkan Adayları arasında olan Nail Kaya’nın kongrede yaptığı konuşmada verdiği anlamlı mesajlar dikkat çekti.

 

Şile Belediyesi Nikah Sarayında gerçekleşen CHP Şile İlçe Başkanlığı’nın  37. Olağan kongresinde konuşan ve CHP Şile İlçe örgütünde farklı görevlerde bulunan Nail Kaya şunları söyledi; “CHP Şile İlçe Başkanlığı’nın 37.Olağan Kongresine hoş geldiniz derken sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İşte buradayız.Arkadaşlarımızla beraber bütün mahallelerimizi dolaştık.Kongrelerin amacı hem ilçemizin yönetim kadrosunu oluşturmak hem de güzel bir yarış içerisinde kaynaşmak.

İhsan Tuncay Başkanım ve Rahmetli Savaş Sarı ağabeyimin teşvikleriyle yirmili yaşlarda CHP ailesine katıldım.Siyaset hayatımızın her yönünde var.Siyaset yapmadan olmaz.Kendi içimizde var.Kendi içimizde bile siyaset yapmadan olmuyor.

Ailem işi gücü bırakıp niye aday oluyorsun dediler bende çok çalıştım biraz tatil yapayım diye cevap verdim.Sizlerle beraber eğer seçilirsem tatildeymişiz gibi çalışacağız.O kadar rahat ve güzel çalışacağız.Kongrelerimiz bizleri buralarda buluşturuyor.Neden kongreler yapıyoruz?

Çünkü 2 yıllık bir süre için ilçe yönetimimizi seçeceğiz.Peki hangi kriterlere göre seçim yapacağız ?Adaylar çıkıyor.Seçim süreci başlıyor.Adaylar haldır haldır delegelere gidip kendilerini tanıtmaya çalışıyor.Ama 2 yıl sonra tekrar kongre yaparken bu evre nasıl geçecek.Bir kere ilk bunu tahlil etmemiz gerekiyor.Tahlil ve analizlerde bulunmazsak sonuca ulaşamayız.Adaylar kendi şahsi ihtirasları için değil parti menfaati için belirlenmiş olsa aslında çok şeyi çözmüş oluruz.

Bizde maalesef göreve gelenler belli bir süre sonra o koltuğu başkasına bırakmak yerine devamlı sanki daha iyisi olur diye yıllarını veriyorlar. Gerek yok buna.Bu bir yarış ve senden sonraki gelen nesillere aktarma olayıdır.Böyle olmalı.Bu başkanlık ve yönetim işi belli bir sürede değişmeli aslında.Şimdi İlçe Başkanı oluyor yerel seçim geliyor,İlçe Başkanı Belediye Başkanı olmak istiyor.Ya arkadaş sen örgütün başısın.Senin görevin ilçe başkanlığı yapmak aday olmak değilki.Adayı bulacaksın.En iyi adayı bulacaksın hem de.İş olsun diye seçime girilir mi? Girdik işte,ne oldu sonuçlar?

Ben bu kongreden sonraki 2 yılı yerel seçimlere hazırlık zamanı olarak görüyorum.Eğer seçilirsem bu önümüzdeki zamanda ilk işim parti içi barışı sağlamak olacak.Parti içinde kavga olamayacak.Yeni bir sayfa açacağız.Geçmişi bırakacağız.İşte bu bunu şu ötekini desteklemiş,o bundan yana şu öbüründen yana tavırlarını bir kenara bırakıp partimizi nasıl başarılı kılarız onunla iştigal olacağız.Sonra bu temiz sayfayı beraber dolduracağız.Mahallelerimize nasıl ulaşırız,ihtiyaçları neler.Bu beyaz sayfada sizin istek ve önerileriniz yazılacak benim şahsi çıkarlarım değil.CHP şahsi bir yer değil bir kurumdur.36.500 nüfusumuz var.790 kilometre kare yüz ölçümüne sahibiz.126 metre rakımımız bulunmakta.65 kilometre bir sahil bandımız var.62 mahallemiz var.Milyonlarca ağacımız var.Ve sizin gibi çok güzel CHP ‘liler var.Bu coğrafyada yaşayan bir değersiniz.

Sevgili delegeler ben sizden iyi tahlilde bulunmanızı istiyorum.Bir yerde bulunmak değil başarmak önemlidir.O koltuğa herkes oturabilir.Ama önemli olan Şile’de CHP ‘yi 1 numara yapabilmek ki ben buna söz veriyorum.Sık sık mahallelerimize gitmemiz gerekiyor.Danışma kurulumuzu ki tüzüğümüzde de var bir an evvel oluşturmamız gerekiyor.Bu güne kadar maalesef hiç uygulanmadı. Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli çalışmalarda bulunarak bölgemizin sorunlarına çözüm bulmalıyız.Sevgili delegelerimiz kısacası değişmeliyiz.Değişimi sağlamalıyız.Kongremiz Şile’ye  hayırlı olmasını dilerken sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

 

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + 6 =

Başa dön tuşu
Kapalı