Kültür SanatŞile

ŞİLE BEZİ DOKUMA VE MAKİNE NAKIŞI DOKUMA KURSU YIL SONU SERGİSİNE YOĞUN İLGİ..

Şile Halk Eğitimi Merkezi 2018/2019 Eğitim Öğretim Karamandere Mahallesinde açtığı Şile Bezi Dokuma ve Makine Nakışı kursunun yıl sonu sergisinin açılışı çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Karamandere mahallesinde açılan Şile Bezi Dokuma ve Makine Nakışı kurusunun açılışına Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı,Ak Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül,çevre mahallelerden katılan  Muhtarlar,Karamandere Mahalle sakinleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi Sergi hakkında bilgilendirme konuşması yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Faruk Ucer  “ Halk Eğitim Merkezi olarak Eğitim Öğretim dönemlerinde ilçemizde açtığımız kurslarımızda gerçekleşecek olan tüm çalışmalar ile ilgili Kaymakamlık ve Belediyemiz ile birlikte koordinasyon içerisinde ilçemizde dahilinde bir çok mahallemizde çeşitli kurslar açtık ve bu kurs sayımızı neredeyse her yıl artırarak devem ediyoruz.Bunun en büyük nedeni bayanlarımızın azmi ve isteğidir.İşte bir örnek kursumuzda Karamandere mahallemizde başlattığımız Makine Naıkışı ve Şile Bezi Dokuma Kursumuzda eğitim alan 25 kursiyerimizin gerçekten büyük emek harcayarak yaptıkları çalışmaları ilk gördüğümde açıkçası hayran kaldım.Çok büyük emek harcanarak el emeği göz nuru çalışmalar gerçekleştirmiş saygıdeğer kursiyerlerimiz,hanımefendiler.İlçemizin en önemli değeri olan “Şile Bezi” tezgahlarımız Karamandere Mahallemizde var.Bunun bölgemiz için büyük önem taşıdığını belirtmek isterim” dedi.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’da açılış öncesi yaptığı konuşmada “Şile’mizde açılan kurslarımızda hanımefendilerin yaptığı çalışmaları gördükçe açıkçası hayran kalmamak mümkün değil. Gerçekten çok büyük emekler harcayarak yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerini ve kurs eğitmenlerimizi gönülden kutluyorum. Her zaman belirttiğim gibi güzel olan her çalışmanın,her zaman yanında olacağımızı bir kez  söylemek isterim.

Bu gün Karamandere mahallemizde Halk Eğitim Merkezimiz açtığı kursumuzda dönem sonu Şile Bezi ve Makine Nakışı sergimizde bizlere sunulan muhteşem çalışmalarda büyük emekler var.

O zaman bize düşen hanımefendilerin büyük emekler harcayarak yaptıkları ürünleri veya el emeği göz nuru çalışmalarını pazarlamaları için Halk Eğitim Merkezimiz ile birlikte koordineli Belediye olarak satış üniteleri yapalım saygıdeğer hanımefendiler ürünlerini satarak kendilerine emeklerinin karşılığını alarak hanelerine azda olsa katkı sağlamaları için gerekenin yapılacağını buradan müjdeliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kursiyerlere kurs bitirme sertifikaları verildi ve Sergi açılış kurdelesini  Belediye Başkanı İlhan Ocaklı açılışa katılan çocuklarla birlikte kesti.Sergiyi gezen katılımcılar yapılan çalışmaları beğenirken kursiyerleri kutladılar.

Sergi açılışı sonrasında Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı  ve katılımcılar anı fotoğrafı çektirdiler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × four =

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Kapalı