GündemŞile

Şile Belediyesi A-LA Kadınlar Plajı ve Sosyal Tesisleri Hizmete Açıldı

Pandemi sürecinin ardından başlayan normalleşme süreci ile birlikte  hızlı bir şekilde çalışmalarına başlanan ve iki ay gibi kısa bir sürede hazırlıkları tamamlanan A-LA Kadınlar Plajı hizmete açıldı. Açılış öncesi yerel basına düzenlenen tanıtım lansmanında konuşma yapan Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; ‘’ Kadınlarımıza pozitif bir ayrımcılık yaptığımız bu proje ile ilçe turizmimize değer katacak çalışmalarımızın ilk ciddi örneğini de hayata geçirmiş bulunuyoruz. Bu güzel projeyi kadınlarımıza armağan etmekten ve bu müjdeyi vermekten dolayı Şile Belediyesi olarak bizler de oldukça heyecanlıyız. Bu güzel mekânı, ilçemize yakışır, ilçemizin misafirperverliğine yakışır, ilçe turizmimize yakışır şekilde el birliği ile sahiplenelim. Bu mekanın hizmete sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçe turizmimize ve kadınlarımıza hayırlı uğurlu olsun . Eşsiz manzaraya ve doğasına uygun dekorasyona sahip olan A-LA Şile Kadınlar plajı sahilinde ise 2 kadın cankurtaranımız mevcut. Yeni Normalleşme süreci kurallarına uygun önlemleri eksiksiz alarak huzurlu ve unutulmaz bir tatili kadınlarımıza sunacak olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Belediye Başkanı İlhan Ocaklı tesis hakkında teknik bilgiler ve kullanım hakkında da bilgiler verdi.Başkan Ocaklı’ açıklamasında ”

Şile Kadınlar Plajı projemiz toplam 67.500 m2 doğal koy alanı üzerine konumlandırıldı ve bu alanın 38.000 m2 ziyaretçilerimiz tarafından kullanılabileceğine dikkat çekti.

Proje 4 kısımdan oluşuyor;

 

1.Plaj ve Kafeterya Alanı

Kadınlarımızın rahatı için 5.yıldızlı otellerin plaj konseptleriyle yarışacak kalitede dizayn ettiğimiz projemizde, sahilde misafirlerimize hizmet verecek loca ve kafeterya alanlarıyla, soyunma kabinleri, duş ve wc alanları da hijyen kuralları çerçevesinde planlanarak hayata geçirildi.

 

2.ALA Restoran

185 m2’lik kapalı alanı, 200 m2’lik eşsiz bir manzaraya sahip seyir terası ve dünya mutfağından lezzetlerin sunulacağı mutfağı ile Şile ilçe turizmine yeni bir soluk kazandıracağız.

 

3.ALA Havuz

TSE standartlarına uygun olarak projelendirilmiş yetişkin havuzu ve çocuk havuzunu da kadınlarımızın kullanımına sunuyoruz.

 

4.Bungalov ve SPA Merkezi

Projemiz kapsamında, önümüzdeki sezona yetiştirmeyi planladığımız konaklama üniteleri ve spa merkezi ile Şile Kadınlar Plajı projemiz Şilemize çok farklı bir soluk getirecek.

İşletmecilik Bilgileri

Buradan sizlere işletmemizin bazı detayları hakkında da bilgi vermek istiyorum.

  • Kadınlar Plajı ve havuz alanı sabah 10.00 ile akşam 18.30 arası hizmet verecek, plaj alanımız ve havuz 18.30 itibarı ile kullanıma kapalı olacaktır.

 

  • 19.00 itibarı ile plaj kafe – bistro ve dünya mutfağı ile restoran alanımız karma olarak hizmet verecektir.

 

  • 10.00 ile 18.30 arası tesise, 0-7 yaş çocukların ücretsiz geçiş yapacağı, 19.00’dan sonra karma bir şekilde 8 yaş üzeri herkesin giriş yapabileceği bir hizmet prensibi belirledik.

 

  • 8 ile 13 yaş kız çocuklarımız için mevcut fiyatın yarısı bedel olarak alınacaktır. 13 yaş üstü çocuklarımız ise yetişkin olarak değerlendirilecektir.

 

  • İşletmemizin geneli 10.00 ile 00.00 saatleri arasında açık olacak, girişimiz ise sosyal mesafe kuralları gereği 300 kişi ile sınırlandırılmıştır. Tüm şezlong dizilimlerimiz bu kurallara göre kurgulanmıştır.

 

 

Kadınlarımıza pozitif bir ayrımcılık yaptığımız bu proje ile ilçe turizmimize değer katacak çalışmalarımızın ilk ciddi örneğini de hayata geçirmiş bulunuyoruz. Bu güzel projeyi kadınlarımıza armağan etmekten ve bu müjdeyi vermekten dolayı Şile Belediyesi olarak bizlerde oldukça heyecanlıyız.

 

Bu güzel projeyi bir iki müjdeyle daha taçlandıralım istedik;

 

  • İşletmemiz bayram süresince giriş ücreti ödenmeden misafirlerini kabul edecektir. Ancak yine de yoğunluk yaşanmaması adına arkadaşlarımızın paylaştıkları numaradan rezervasyon bilgisi almayı unutmamanızı rica ediyorum.

 

  • Şile’de ikameti olan her kişi için Mercan Köşk’ten alınacak olan A-la kart ile indirimli tesis alanına giriş yapılabilecektir. Şile’de ikamet eden kişiler için bu indirim geçerlidir.

 

  • İkameti olmayan ve tesise gelecek olan kişiler için giriş ücretimiz 50 TL’dir. A-LA kart ile giriş hemşehrilerimiz için ise giriş ücretimiz 20 TL’dir. Belirlediğimiz bu ücretlerin içerisinde plaj ve havuz kullanımlarıyla beraber, duş, wc, şezlong, soyunma kabini, otopark gibi temel ihtiyaçlar dâhil edilmiştir.

Bu güzel mekânı, ilçemize yakışır, ilçemizin misafirperverliğine yakışır, ilçe turizmimize yakışır şekilde el birliği ile sahiplenelim” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + 18 =

Başa dön tuşu
Kapalı