Şile

Sevgi İle Engelsiz Yarınlara Hep Birlikte..

10-16 Mayıs Engelliler Haftası ve aynı hafta içine denk gelen Anneler Günü nedeniyle  Şile Kaymakamlığı,Belediye Başkanlığı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Ramazan ayı nedeniyle Mercan Köşk tesislerinde  iftar yemeği düzenlediler.

Şile Halk Eğitimi Engelliler Merkezi ve Özel Uluçınar Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören öğrenciler ve ailelerinin katıldığı iftar yemeği öncesi İlçe Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran ve Belediye Başkanı İlhan Ocaklı katılımcıları masalarında ziyaret ederek kendileriyle sohbet ettiler.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ile özel kardeşlerimizin sevgi dolu diyalogları objektiflere yansıdı.Haber Şile Gazetesine güne özel bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; “Bu hafta gerçekten çok önemli ve özel bir hafta Engelliler Haftası ve aynı hafta içerisinde Anneler Günü. Bu nedenle kardeşlerimiz ve aileleriyle birlikte olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Hele ki; Ramazan ayına denk gelmesi manevi bir değerde katıyor.

Özellikle belirtmek isterim ki;İlçemizde yaşayan  her biri ayrı bir değer olan özel kardeşlerimiz için bizlerin üstüne düşen görev ne varsa biz onların yanında olmaktan onur duyarız. Çünkü onlar bizim canımız,bizim özel kardeşlerimiz” şeklinde konuştu.

İftar saati ve açılan oruçların ardından her iki kurumun öğrencileri Anneler günü nedeniyle kendilerince yaptıkları minik hediyeleri kendi aralarında takdim ettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × five =

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Kapalı