GündemŞile

PLAJA GİDERKEN ARACINI KUMSALA SOKAN HATTA NEREDEYSE DENİZE SOKACAK OLAN TURİST KAFİLESİ!..

Şile’nin Turizminde önemli yer teşkil eden KUMBABA TEPELERİ olarak bilinen bölgede doğal kumul bitkilerinin de yer aldığı “KUM ZAMBAKLARI” ne yazık ki sözde tatilcilerin istilasına kurban gidiyor.

Bayram tatiliyle birlikte Şile’de başlayan yaz sezonu ve yaşanılan yoğunluk nedeniyle sahillerde hareketlilik yaşanıyor. Ancak bazı vatandaşların araçlarını otoparklara veya uygun noktalara bırakmayarak plajın ortasına kadar araçlarını soktukları ve araçlarının gölgesinde güneşlenmeye çalıştıkları objektiflere yansıdı.

Oysa ki;bölgede doğal olarak oluşan ve Kumbaba Kumul Tepeleri olarak bilinen bölgeye bu araçların rahatça girmeleri doğal yapıya zarar verirken aynı bölgede doğal yollarla yetişen endemik kum bitkisi olarak bilinen “Kum Zambakları da” tahrip ediliyor.

Denize girmeye araçlarıyla plajın neredeyse sıfır noktasına kadar giden “TURİSTLER” araçlarına olan bağlılık olsa gerek kumun ortasına araçlarını sokmuşlar. Peki acaba denize girerken araçlarını yalnız bırakmamak için denize de sokmayı düşünürler mi sorusu kafalarda oluştu. Ayrıca doğa severler ve duyarlı vatandaşlar yetkililerin bu duruma bir çözüm bulması yönünde çağrıda bulunuyorlar.    

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − twelve =

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Kapalı