GündemŞile

PAZAR TATİLCİLERİNİN TERCİHİ ŞİLE PLAJLARI ADETA DOLDU TAŞTI..

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından son dönemlerde artan rip akıntıları nedeniyle Şile, Riva, Kilyos ve Adalar'da hem havadan hem denizden denetimler yapıldı.Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan denetimler sıklaştırıldı. Son günlerde yaşanan rip akıntıları nedeniyle hem havadan hem denizden denetim yapıldı. Karada ise olası bir boğulma tehlikesine karşı Dalış Emniyet Güvenlik Arama Kurtarma (DEGAK) timi devriye yaptı. Özellikle akıntının yoğun olduğu Riva, Şile, Kilyos ve Adalarda denetimler sıklaştırıldı. Denetimler sırasında ise girilmesi yasak olan plajlardan İncekum Plajında boğulma tehlikesi geçiren 27 yaşındaki bir vatandaş DEGAK timleri tarafından kurtarıldı. Kurtarılan vatandaş 112 Acil ekipleri tarafından Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Hafta sonu havanın sıcak olması nedeniyle Pazar tatilcileri denize girmek ve serinlemek için Şile sahillerini tercih etti.Vatandaşların Şile Merkez Plajları Ayazma ve AğlayanKaya Plajlarını yoğun olarak tercih etmelerinin yanı sıra İlçeye bağlı sahilleri ; Kumbaba, Vadi Şile,  Sahilköy Sınırı kaz çiftliği dahil, Kabakoz Saklıköy Plajı, Akçekese Köyağazı Plajı,İmrenli Plajı, Kadırga Koyu Halk Plajı, Kilimli Halk Plajı, Bozgoca Plajı, Şuayipli İnciraltı Halk Plajı, İncekum Plajı, Sahilkamp, Kaçkarkamp, Reiskamp Plajı, Sofular Bapsu Plajlarında yaşanılan yoğunluk Sosyal Mesafe Kuralı ve Maske kullanma zorunluluğu unutuldu.

BİR GÜNDE BOĞULMA TEHLİKESİ YAŞAYAN VE KURTARILAN İNSAN SAYISI 100 KİŞİYİ AŞTI!..

Şile Sahillerinde İBB tarafından görevlendirilen Cankurtaran ekipleri özellikle kontrolsüz alanlarda denize girmek isteyen vatandaşları ve açık dalgalı bölgelerde ısrarla denize girmek isteyen vatandaşları Denizden ve karadan uyardıkları görüntülere yansıdı.Ayrıca edinilen bilgilere sabah saatlerinden itibaren özellikle kontrolsüz alanlarda denize girmek isteyen ve hayati tehlike yaşayan 100 kişinin üzerinde vatandaşın kurtarıldığı edinilen bilgiler arasında.

 

JANDARMA SAHİLLERİ DENİZDEN VE HAVADAN DENETLEDİ..

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından son dönemlerde artan RİP akıntıları nedeniyle suda boğulma vakalarını önlemek amacıyla havadan, karadan ve denizden denetim yapıldı.

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte İstanbullular denize girmek amacıyla hafta sonu sahil kenarlarına akın etti. Son günlerde artan ‘çeken akıntı’ olarak adlandırılan RİP akıntıları nedeniyle bazı vatandaşların boğulma tehlikesi yaşamasının ardından İstanbul İl Jandarma Komutanlığı sahil kenarlarında denetimi artırdı. Havadan, karadan ve denizden yapılan denetimlere 702 personel katıldı. Helikopterle yapılan denetimde akıntıya kapılan ya da boğulma tehlikesi geçiren vatandaşların olup olmadığı kontrol edildi. Öte yandan karada yapılan denetimlere Su Altı Arama Kurtarma Timleri başta olmak üzere, Jandarma Asayiş, Motosikletli Asayiş ve Jandarma Trafik Timleri görev aldı.

ŞİLE BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ PLAJDA KAYBOLAN ÇOCUKLARI AİLELERİNE TESLİM EDİYOR..

Şile Ayazma Plajında bulunan Zabıta Merkezinde görevli olan Şile Belediye Başkanlığı Zabıta ekipleri yoğun kalabalık nedeniyle uyarı anonsları yaparken aynı zamanda kumda kalabalık nedeniyle ailelerinden uzaklaşan ve plajda kaybolan çocukların peşine düştü.Çok sayıda kayıp çocuk anonsu yapılırken bir o kadarda bulunan çocukları için anons yoluyla ailelere ulaşmaya çalışan zabıta ekiplerinin çocuklar ile olan diyalogları vatandaşların beğenisini kazandı.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + twenty =

Başa dön tuşu
Kapalı