GündemŞileSiyaset

MHP ŞİLE 12.OLAĞAN KONGRESİNDE MUSTAFA PIÇAK BAŞKAN İLE YOLA DEVAM KARARI ÇIKTI…

Milliyetçi Hareket Partisi Şile İlçe Başkanlığı 12.Olağan Kongresi Şile Belediyesi Nikah Sarayında gerçekleştirildi.

Gündem gereği oluşturulan Divan Başkanlığına MHP MYK Üyesi Nevzat Ünlütürk,Divan Başkan Yardımcılığına İl Başkan Yardımcısı Başar Ünal,Katip Üyeliklerine eski İlçe Başkanlarından Mahmut Kartal ve Köksal Katılmış oy birliğiyle seçildi.

Kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra faaliyet raporu ve mali raporun okunması ve oylanmasının ardından siyasi konuşmalar ile devam etti.

İlk konuşmacı ev sahibi ve tek aday olan İlçe Başkanı Mustafa Pıçak oldu.İlçe Başkanı Mustafa Pıçak konuşmasında şunları söyledi.”Mensubu olmaktan şeref ve gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi Şile İlçesi 12.Olağan Kongresinde tekrar göreve talip oldum.Delegelerimizin bize olan güveni karşısında bende bu görevi başarıyla sürdüreceğimizi açıkça belirtmek isterim.Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Kongreye katılan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’da yaptığı konuşmada “Milliyetçi Hareket Partisinin 12.Olağan Kongresinin hayırlara vesile olmasını dilerim.Katılımcılar arasında ne güzel bir manzara var ki bugüne kadar İlçe Başkanlığı yapmış bir çok noktada görev almış bir çok dostumuzu büyüğümüzü bir arada görüyorum.Çok güzel bir manzara bu.Bizde Cumhur İttifakının ruhuna uygun bir şekilde üzerimize düşen görev her ne varsa göreve hazır olduğumuzu bir kerede daha ifade etmek istiyorum.Bu güne kadar Cumhur ittifakı ile birlikte ve siyasi akış içerisinde bize destek veren tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Allah her birinden razı olsun.Bizim inancımız çıktığımız yol Şile hizmet yoludur.Bizde Şilemize daha güzel hizmetler vermek için,daha faydalı işler yapa bilmek için hep birlikte görevimizi aldığımız noktadan çok daha iyi yerlere birlikte taşıyacağız. İlçe Başkanımız değerli Mustafa Pıçak kardeşime ve ekibine başarılar diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Siyasi konuşmaların son bölümünde MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Nevzat Ünlütürk MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kongreye yolladığı kutlama mesajını okudu.

Kongre gerçekleşen konuşmaların ardından tek listeyle seçimler gerçekleştirildi. 12.MHP Şile İlçe Başkanlığı kongresine MHP İstanbul Başkanlığı yöneticileri,Ülkü Ocakları İl Yöneticileri,İlçe Başkanları,Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı,Ak Parti ve BBP Şile İlçe Başkanları,Şile Ülkü Ocakları Başkanı,STK temsilcileri ve çok sayıda Muhtarlar ve davetlilerin katıldığı görüldü.Ayrıca kongrede Sosyal Mesafe ve Maske kurallarına özen gösterildiği dikkat çekti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × two =

Başa dön tuşu
Kapalı