Bölge Haberleri

Kandıra’ya Özgü Organik Çilekte Hasat Başladı

Kendine özgü tadı ve kokusu ile meşhur olan organik ‘Kandıra Çileği’nde hasat başladı.

 

Kandıra’da,  koronavirüs salgını önlemleri kapsamında uygulanan kurallara riayet ederek üretime devam eden çiftçiler, organik Kandıra Çileğinin hasatına başladı. Bu yıl geçen yıllara oranla daha verimli olan organik Kandıra Çileğinin, koronavirüs salgını nedeniyle de satışları etkileniyor.

Çiftçiler salgın nedeniyle hijyenik şartlarda hasat yaptıkları arazide, dezenfektanla temizledikleri ellerine eldiven giyip, yüzlerine de maske takarak, büyük bir titizlikle çilekleri topluyor. Hasat edilen çilekler, başta Kocaeli ve İstanbul olmak üzere tezgahlarda yerlerini alıyor. Tamamen doğal ortamda organik üretilen çilekler lezzeti,  aroması ve görüntüsüyle büyük talep görüyor.

Son günlerde yaşanan Koronavirüs salgınında üretimin ve üretmenin ne kadar önemli olduğunu tekrar gördük ifadelerini kullanan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ise, ‘Kandıra’mızın tarımda daha iyi yerlere gelebilmesi için bizler de yerel yönetimler olarak elimizden gelen gayreti ortaya koyuyoruz. Kandıra Belediyesi olarak bu noktada desteklemelerimizi devam ettiriyoruz. Koronavirüs sürecinde, hem  üreticimize hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza  destek olmak adına toplam da Kandıralı Çiftçilerimizden 25 ton ürün aldık. 2,5 ton pırasa, 2,5 ton ıspanak, 7 ton karnabahar, 7,5 ton lahana, 2000 adet kıvırcık gibi ürünler temin ettik. Birlikten kuvvet doğar sözünü de realitede hayata geçirerek hem üreticiye hem ihtiyaç sahiplerine bu süreçte destek sağladık. Çiftçilerimize çok teşekkür ediyorum. Onları tebrik ediyorum, kutluyorum. Hasatlarının bol ve bereketli olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + 15 =

Başa dön tuşu
Kapalı