İSTANBUL İL SAĞLIK MÜDÜRÜ PRF DR KEMAL MEMİŞOĞLU ŞİLE’DE İNCELEMELERDE BULUNDU…

0
116

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ,AK Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül,İlçe Sağlık Müdürü Simin Ediz,  Devlet Hastanesi Başhekimi Ömer Akyol, Başhekim Yardımcısı Bülent Orhan ve sağlık çalışanları ev sahibi olarak karşılanan İstanbul Sağlık İl Müdürü Prf Dr Kemal Memişoğlu Şile deki sağlık hizmetleri hakkında istişare toplantılarında  İlçenin yetkilileriyle bir araya geldi.

112 ambulans noktaları ile eski hastanede hizmet veren diş polikliniği ve diğer binalarda devam eden inşaat çalışmalarını gezerek incelemelerde bulunuldu. Ayrıca Şile İlçe sınırları dahilinde farklı noktalarda oluşturulmak istenen ve bazı 112 noktalarında devam çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Sağlık Müdürü Prf Dr Kemal Memişoğlu Şile İlçesi ziyareti ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi. “Şile ve Ağva Bölgesinin Sağlık Bakanlığımız ve tabi ki bizim içinde ayrı bir önemi ayrı bir değeri var. İstanbul Anadolu Yakasında olan Şile İlçemiz yerleşim alanı olarak en büyük ilçemiz. Bir ucu Kocaeli Gebze bir diğer ucu Kocaeli Kandıra, İstanbul İl sınırımız içinde bir ucu Çekmeköy diğer ucu Beykoz . Böylesine yerleşim alanı geniş olan bu ilçemize bizler İl Sağlık Müdürlüğü olarak elbette ki Bakanlığımız bu geniş havzada yaşayan vatandaşlarımıza hizmetin en iyisini sunmamız gerekliliğini her zaman biliyoruz ve bu hizmetlere daha neleri ekleyebiliriz diyerek bu gün buradayız. Ama kısa zamanda Ağva Mahallemizle ilgili sağlık yönünde olan sorunları kısa zamanda çözeceğiz. Ağva’ya kazandıracağımız sağlık merkezinin detaylarını görüşüyor, Ağva için en doğru ve sürdürülebilir sağlık hizmetini planlıyoruz. Çok yakında tüm detaylarını sizlerle paylaşıyor olacağız”  değerlendirmesinde bulundu.

Şile İlçe Merkezinde yapılan incelemeler ve görüşmelerin ardından heyet Ağva Mahallesinde çalışmalarını sürdürdü.

BELEDİYE BAŞKANI İLHAN OCAKLI:AĞVAMIZA SAĞLIK HİZMETLERİYLE İLGLİ İLK ADIMI ATTIK…

Ağva’nın ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerini yerinde planlamak için ilgili kurum amirlerimizle birlikte hem yapılacak çalışmalarımızı detaylandırdık, hem de esnafımıza selam ettik. Bu güzel ilçe için tüm kurumlarımızla birlikte çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz diyen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı Ağva’da Sağlık hizmetleri hakkında kısa bir açıklama yaptı. “Bu gün İstanbul İl Sağlık Müdürümüz Prf Dr Kemal Memişoğlu ile bir araya geldik seçimlerde Ağvamıza  söz verdiğimiz Sağlık Hizmetleriyle ilgili ilk adımı attık. Önümüzdeki günlerde toplum sağlığı birimiyle başlayacak gece saat 24.00 kadar sağlık hizmetlerinin verileceği doktor ve hemşire hizmetinin yer aldığı hizmeti etkin hale sokacağız. Tabi ki kısa zaman sonrada 24 saat esaslı Ağva’da hizmet verecek olan birimleri ve hizmetleri kazandırmış olacağız” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz