Kültür SanatŞile

Işıklılar IŞIK FEST/19’la Bahara ‘Merhaba’ Dedi

Işık Üniversitesi, öğrencilerin yıl boyu sabırsızlıkla beklediği IŞIK FEST/19’la bahara ‘merhaba’ dedi. İki gün süren festivalde, yarışmalar, oyunlar ve etkinliklerle doyasıya eğlenen Işıklı öğrenciler, amatör grupların ardından sahne alan ŞORT, Murat Boz, Seksendört ve Mor ve Ötesi’nin şarkılarıyla coştu.        
Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Işık Üniversitesi’nin geleneksel bahar festivali IŞIK FEST’in ilk gününde üniversiteli gençler, Murat Boz’un birbirinden sevilen şarkılarıyla doyasıya eğlendi. Festival kapsamında Işık Üniversitesi Şile Kampüsü’nde sahne alan Murat Boz, 1,5 saat boyunca seslendirdiği şarkıları ve sahnedeki enerjisiyle konser boyunca Işıklı gençleri coşturdu. 
Işık Üniversitesi Müzik Kulübü’nün festival alanındaki gündüz diskosu performansıyla festivale hızlı giriş yapan Işıklı gençler, gün boyu devam eden Safa Özçiçek Beach Volley Turnuvası, Okçuluk Kulübü aktivitesi Archery Tag ve E-Racing Turnuvası Sıralama Turları, Dans Kulübü Workshopları ve Spor Kulübü’nün turnuvalarıyla hem yarıştılar hem de yeteneklerini sergilediler. 
Amatör Gruplar; Magnolya ve Çil ile DJ Cem Egemen’in performansları eşliğinde birbirini izleyen akşam konserlerine ısınan Işıklı gençler, önce Işıklı öğrencilerden oluşan müzik grubu ŞORT’un şarkılarına ardından da Murat Boz’a eşlik etti. 
Işık Üniversitesi’nin geleneksel bahar festivali IŞIK FEST/19’un ikinci gününde, ilk gün başlayan yarışmaların final turları gün boyu sürdü. Akşam ise Türkiye’nin sevilen iki grubu; Seksendört ile Mor ve Ötesi birbiri ardına sahne aldı. 
Amatör grupların canlı performansının ardından sahneye çıkan her iki grup da, Işık Üniversitesi Şile Kampüsü’ndeki festival alanını dolduran 4 binin üzerindeki Işıklı gence, keyifli saatler yaşattı. 
Işıklı öğrenciler, beğeniyle takip ettikleri müzik grubu Seksendört’ün şarkılarıyla baharın romantizmini yaşarken, gençlerin en sevdiği alternatif rock gruplarından Mor ve Ötesi, 1,5 saat kaldığı sahnedeki enerjisiyle muhteşem bir performans sergiledi. 
‘Bir derdim var’, ‘Deli’, ‘Şehir’, ‘Cambaz’ gibi bilinen şarkılarını sevenleriyle birlikte söyleyen Mor ve Ötesi, konser bitiminde Işıklı öğrencilerin ısrarlı alkışlarıyla iki kez daha sahneye çıkarak, hareketli şarkılarıyla gençleri coşturdu. 
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 10 =

Başa dön tuşu
Kapalı
mersin escort