ŞileUncategorized

ESİN TONBUL:ŞİLE KADINLARI SİZLERİN DESTEĞİYLE VE GÜVENİYLE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK!..

Şile Kadınlar Derneği 1.Olağan Genel Kurulu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Yoğun katılımla gerçekleşen Genel Kurul Toplantısına Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı,Ak Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, ŞADER Başkanı Süleyman Hilmi Eren, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Hanife Telli, Şile Emlakçılar Derneği Başkanı Kadir Gül ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış ve selamlama konuşmasını gerçekleştiren Esin Tonbul  Divan Başkanlığı ve yardımcılığına Turan Bilge,Havva Tan ve Şafak Karakeskin isimlerini oylamaya sundu ve Divan Başkanlığına Turan Bilge ve Havva Tan ve Şafak Karakeskin oy birliğiyle seçildi.

Gündem gereği ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ilk olarak Faaliyet Raporu Dernek Başkanı Esin Tonbul tarafından görsel olarak anlatıldı.

Genel kurul gündem maddesi gereği sıra bütçe ve kesin hesapların okunmasına geldiğinde  Derneğin geliri sıfır gideri sıfır olarak hazuruna sunulduğunda divan başkanı Turan Bilge yıllardır STK kongrelerinde görev aldım ilk defa böyle bir şey yaşıyorum bu nedenle  gönülden çalışarak bunca faaliyeti kendi imkanlarıyla yapan hanımefendileri kutluyorum dedi.

Genel Kurul yeni yönetiminiyse tek liste olması nedeniyle açık oylamayla seçti ve Yönetim Kurulu Başkanlığına kurucu Başkan Esin Tonbul ve tüm köylerden ve Ağva’dan oluşan yeni yönetim oy çokluğuyla seçildi.

ŞİKAD 1.Olağan Kongresine katılan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’da konuşmasında dikkat çekici mesajlar verdi. Başkan Ocaklı konuşmasında şunları söyledi. “Bizler göreve gelmeden önce seçim çalışmalarında özellikle şunu söylemiştim.Bizler öncelikle hanımefendilere güveniyoruz dedik ve yola çıktık.İşte bu gün Belediye Başkanı olarak siz saygıdeğer hanımefendilerin derneği Şile Kadınlar Derneğinin genel kurulundayız.Kısa sürede yaptığınız ve bütçesiz yaptığınız başarılı çalışmaları gururla izledik.Şile Kadınlar Derneği ismini Kıbrıs’a kadar götürmüş bu demek oluyor ki Şile ismini artık Kıbrıs’a kadar duyurmuş derneğimiz  siz hanımefendiler sayesinde.Belediye Başkanı olarak inanın çok mutlu oldum.Ne güzel ki hanımefendilerin bu başarılı çalışmaları aramızda olan STK temsilcilerinin katılımıyla onlarında desteklediğini görmek sevindirici işte birlik ve beraberlik bu olsa gerek.Bizler göreve gelmeden önce hep şunu söyledik. Ben yok.Biz var.Yani Şile’mizi birlikte yöneteceğiz dedik.İşte bu gün siz hanımefendilere şunu belirtmek isterim.Belediye olarak STK larımızın her zaman yanında olacağız elimizden gelen ne varsa yanlarında olacağız.Ancak bizde kendilerinden bir ricamız olursa sizinde yanımızda olmanızı istiyorum.İşte o zaman hep birlikte oluruz ve Şile Ağva ve tüm köylerimize daha güzel hizmetleri el ele vererek gerçekleştiririz”dedi.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + 12 =

Başa dön tuşu
Kapalı
mersin escort