GündemŞile

DR VASIF TOPÇU FEN LİSESİNDEKİ YAŞANAN İDDİALAR HAKKINDA İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI OKUL BASIN AÇIKLAMASI YAPTI..

Şile  DR .Vasıf Topçu Fen Lisesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan ve Sosyal Medyada çok konuşulan olay Eğitim camiasında,Öğrenci Velileri arasında ve İlçede sıkça konuşulan konu olmaya devam ediyor.

Okul Müdürü okulda kız öğrencilere kendince Ahlak dersi vermeye kalkınca olanlar oldu.İddialara göre Müdür beyin Yılbaşı günü Pansiyonda kalan öğrencileri ayrı ayrı toplayarak kız öğrencilere etek boylarından başlayarak yaptığı ahlak dersi tarzındaki konuşmalara erkek öğrencilerle aynı ortamda bulunmalarına varan konuşmalarını öğrenciler velileriyle paylaştılar ve öğrenci velileri durumdan şikayetçi oldular.Ayrıca yaşanılan bu durum Dr Vasıf Topçu Mezunları olarak bir grup sosyal medyada paylaştı.

MÜDÜR BEY ETEK BOYU AHLAKTA KAÇ CM EDİYOR?

Okulda yaşanılan durum karşısında Şile İYİ Parti İlçe Başkanlığı okul önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Kahraman Koç,parti yöneticileri ve Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Özgür’ün katıldı. Sessiz protesto sonrasında basın açıklaması Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Özgür tarafından yapıldı.

Hüseyin Özgür “Şile Dr Vasıf Topçu Fen Lisesi İlçemizin göz bebeği. Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetecek kadroların yetiştiği eğitim kalesi.Fen liselerine girmek gerçekten çok zor.Sadece en başarılı olanlar bu okulda okuyabilir.

Peki bu okullarda ders veren öğretmenler?Bu çocukların tüm dertleriyle ilgilenecek müdür?İşte burada bir durmak gerekli diye düşünüyorum.

ÇOCUK YETİŞTİRMEYİ KABAK YETİŞTİRMEYLE AYNI GÖRÜYORLAR!.

Üzülerek söylemek istiyorum ilçemize son dönemde gelen İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve onların getirdiği kadrolar (İstisnaları Tenzih Ediyorum) ama çocuk yetiştirme ile kabak yetiştirmeyi   aynı görüyorlar.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri bir sendikanın müridi gibi davranıyor. Eğitim camiasında bir bölgeyi yönetmeden Şile’ye yollanıp müdür yapılıyor. Bilgi ve becerisi,sorun çözme kabiliyeti olmayan baskı ve zulüm ile öğrencilerimizin psikolojisini bozuyor.Öğrenciler okuldan ayrılmak istiyor.Zeki Türk gençliği ile dalga geçiliyor.

Dün ay yıldızlı formayı giyerek bayrağımızı gönderde dalgalandıran A Milli Voleybol takımımızın şort boyunu eleştiren zihniyet ile Şile Vasıf Topçu Fen Lisesi Müdürünün zihniyeti aynıdır. Hatta o müdürü koruyan İlçe Milli Eğitim Müdürünün zihniyeti de aynıdır.Siz ahlak ile etek boyunu eleştireceğinize doğru,dürüst ve efendi çocuklar nasıl yetiştirilir bunun için çalışın.Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı,ilim ve bilime saygılı gençler yetiştirin.Biz ilçemizde artık bu rezil düşünceyi istemiyoruz.Yetkililer lütfen Şile’yi ciddiye alın” şeklinde konuştu.

Bir öğrenci velisi ise konuyla ilgili şunları söyledi. Bir veli olarak endişem var. Yatılı okul olduğu için şilede belki 20öğrenci ikamet ediyor. O velilerin bir çoğu da memur. 300 öğrenci velisi yurdun dört bir yanında. Şilemize emanet edilen her öğrenci bizim evlatlarımız. Bu nedenle üç maymunu oynayan tüm yetkililer, her makam gelip geçicidir. Hatırlatmak isterim. Hele ki tepsi üzerinde verilen liyakat sız makamlar her şey ortada  başka söz bulamıyorum dedi..

Okul önünde yapılan basın açıklamasının ardından Okul Müdürü veya yöneticiler ile görüşmek isteyen gazeteciler kapıdaki görevliler tarafından içeriye alınmadılar. Aynı zamanda açıklama yapıldığı sırada okulda çalan paydos zili sonrasından öğrencilerin okul dışına çıkması yetkililerce yasaklandı ancak okulun pansiyon bölümünde kalan öğrenciler okul önünde gördükleri kalabalığı şaşkın bakışlar izlediler.

Açıklama yapan grubun ellerindeki pankartlar iddiaları doğrular boyutta olması dikkat çekti

Konuyla ilgili Şile Kaymakamlığı okulda yaşanılanlar ile ilgili soruşturma  başlattığı ve ilgili makamlardan müfettiş talep ettikleri edinilen bilgiler arasında.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 2 =

Başa dön tuşu
Kapalı