DENİZE GİRENLERİN CANLARINI KURTAMAK UĞRUNA KENDİ CANLARINI HİÇE SAYAN KAHRAMANLAR…

0
787

Her yaz sezonunda olduğu gibi İstanbul sahillerinde ve tüm yurtta sahillerde cankurtaran ekipleri görev başı yapıyorlar ve sezon süresince görevlerinin başında.

İstanbul’un Şile İlçesi sahillerinde birçok noktada Cankurtaran ekipleri İBB tarafından görevlendiriliyor. Her sezon olduğu gibi bu sezonda okulların açılmasıyla görevleri son buldu.

Şile yaz sezonu boyunca kontrolsüz alanlar haricinde Cankurtaranların görev yaptığı noktalarda çok sayıda vakaya anında müdahale ederek boğulma hadiselerinin önüne geçilmesi  hatta Şile’den Riva bölgesine ivedi yetişip orada olan ekiplere destek vererek olası can kaybının önüne geçilmesine neden olan bu kahramanlar, insan canı için kendi canlarını hiçe sayarak görevlerini başarıyla yaptıktan sonra ne yazık ki adeta dükkân kapandı bak başının çaresine misali bir yaz sezonunun daha gelmesini beklemeye başlıyorlar. Peki hayat devam ediyor nasıl olacak bu iş? Ekonomik gelir olmadan bir kış sezonunda hayatlarını nasıl sürdürecekleri sorusunu sormamak mümkün değil.

Görüştüğümüz birkaç görevli yapan cankurtaranlar bu iş bizim hem işimiz evimize ekmek götürüyoruz. Ayrıca bize verilen görevi biz eksiksiz yerine getiriyoruz ama sezon bittiğinde ne yazık ki işsiz kalan bizler oluyoruz ve bu yıllardır böyle. Sezon bitti peki ama   bu adamlar ne yapacaklar, hayatlarını nasıl sürdürecekler diye kimse bize bir şey sormuyor ve alternatif çözümde sunmuyorlar şeklinde konuştular..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz