GündemŞile

Bayrak Namustur,Bayrak Vatandır,Bayrak Hürriyettir,Bayrak karış karış Türkiye’dir.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı İlçede yaşanılan Türk Bayrağına karşı gerçekleşen saldı ile ilgili başkanlık makamında basın açıklaması yaptı.Ak Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül,Milliyetçi Hareket Partisi Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak’ın da hazır bulunduğu toplantıda olay gecesi yere düşen bayrağı yerden alıp katlayarak kaldıran Şile Belediyesi Zabıta memuru Doğancan Karşıyaka başkan Ocaklı’nın yanında yer aldı.Belediye Başkanı İlhan Ocaklı açıklamasında şunları söyledi.Üsküdar Caddemizde yer alan bir esnafımızın cephesine asılı olan şanlı bayrağımıza karşı yapılan çirkin saldırıyı nefretle kınıyoruz.

Kameralardan tespit edilen şahıs emniyet güçlerince göz altına alınmıştır. Yere atılan bayrağımızı,düştüğü yerden kaldıran vatandaşımız Doğancan Karşıyaka’nın aynı zamanda Belediyemizin Zabıta Müdürlüğünde görev yapan bir kardeşimiz olması bizi ayrıca gururlandırmıştır.Bizler, bayrak, vatan ve hizmet bilinciyle, bu kutsallarımız için gayretle çalışmaya devam ederken yaşanan bu münferit olayın takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyorum.

Vatan toprağını ve bayrağımızı korumak için şehit düşen ne kadar vatan evladımız varsa belediyemizin evlatları da aynı hassasiyetle ve aşkla görevlerini icra etmektedirler. Her Türk vatandaşına emanet olan bayrağımızı ve mukaddes Kuran-ı Kerim’i personelimize emanet etmekten gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Ak Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül’de “İlçemizde yaşanılan bu hadise hepimizi derinden üzmüştür.Ancak söz konusu Bayrağımız,Vatan Toprağımız olduğunda orada her şey biter.Bizlerde Ak Parti ailesi olarak tüm kademelerimiz ile birlikte bu olayın yakında takipçisi olacağız” dedi.

M.H.P Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak ise “Türk Milletinin Ay Yıldızlı Bayrağına kimin eli uzanırsa gereken cevap anında verilir.İlçemizde yaşanılan bu olayla ilgili bizler buradayız.Kim böyle bir olaya cüret ederse misliyle karşılığını alır” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı İlhan Ocaklı Zabıta Memuru Doğancan Karşıyaka’ya  Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağını öperek teslim etti.

O GECENİN KAHRAMANI Haber Şile  KAMERASINA KONUŞTU

Türk Bayrağını yerden katlayarak kaldıran Şile Belediyesi çalışanı zabıta memuru Doğancan Karşıyaka olay gecesi 02.50 sıralarında Üsküdar Caddesi üzerinde benim epey uzağımda iki kişi ilerliyordu.Bir an duraksadılar ve ben yürümeye devam ederken ne yazık ki bayrağımızı yere atılmış olduğunu gördüm. Her Türk Evladı gibi namusumuz olan Ay Yıldızlı Türk Bayrağımızı yerden katlayarak kaldırdım ve işletmenin önünde yüksek bir yere bıraktım dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 10 =

Başa dön tuşu
Kapalı
mersin escort