AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ!..

0
343

Şile, Çatalca ve Silivri’deki bordo taksiler renklerini farklı olmasıyla daha önce şehir merkezinden yolcu alamıyordu. Yapılan başvuru sonrası düzenlemenin gerçekleşmesi ile sarıya boyanacak taksiler İstanbul merkezinde artık yolcu taşıyabilecek.

Şile, Çatalca ve Silivri’de bordo renkte hizmet veren 212 taksi sarı taksiye dönüştürüldü. Karar Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında alındı. Daha önce Şile, Çatalca ve Silivri ilçelerinden İstanbul merkezine yolcu getiren bordo taksiler şehir merkezinde yolcu alamıyordu. Alınan yeni kararla birlikte bordo taksiler, diğer sarı taksiciler gibi şehir merkezinde de yolcu taşımacılığı yapabilecek.

Şile Belediye Meydanında Taksici Esnafıyla bir araya gelen Belediye Başkanı İlhan Ocaklı sosyal medya paylaşımı yerine, bir basın açıklaması yaparak konuyla ilgili gelişmeleri bizzat açıklayarak son noktayı koydu. Başkan İlhan Ocaklı açıklamasında şunları söyledi. “Şile’nin yıllardır yılan hikayesine dönen bordo taksi olayı nihayet sonuçlandı. Şile taksileri bordo renkten İstanbul rengi olan sarıya döndü. İstanbul’un 39 İlçesi var en köklü ve en eski ilçelerinden bir tanesi de Şile’dir. 1923 yılından bu zamana İstanbul’un bir ilçesiyiz. Fakat bir eksikliğimiz vardı  ve uzun zamandır bununla alakalı bir mücadele de veriliyordu. Sadece  Şile, Çatalca ve Silivri’de kırmızı araçlarla taksicilik hizmeti yapılıyordu. İstanbul’un diğer ilçeleri ise sarı renkli araçlarla hizmet veriyor.

İlçemizde  arkadaşlarımız taksicilik yapıyor fakat İstanbul’a gittiklerinde her hangi bir ilçeden yolcu alamıyorlar yada yolcu almaya kalktığında ceza yiyordu. Taksici esnafımız bundan dolayı ciddi bir mağduriyet yaşadı ve ağır bedeller ödediler. Bu konu  uzun zamandan beri takip ettiğimiz bir konuydu. En son UKOME kararıyla beraber Şile, Çatalca ve Silivri’de  212 tane taksi aynı şekilde sarı taksiye dönüştürülmüş oldu. İşin açıkçası adalet tecelli etti. Esnaflarımıza hayırlı olsun. Şile, Çatalca ve Silivri taksici esnafımıza hayırlı olsun ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Belediye Başkanı İlhan Ocaklı açıklamasının ardından sarı taksinin direksiyonuna geçerek Şile caddelerinde taksici esnafıyla kısa bir tur attı.

KULAĞINA SÖYLEDİM ,BEN YAPTIM,BİZ YAPTIK,  İYİ AMA PEKİ KİM YAPTI?

Haber Şile Gazetesi Kamuoyu adına soruyoruz.. Son günlerde Ticari taksiler ile ilgili özellikle sosyal medyada taksici esnafının araçlarının sarı renk olmasıyla ilgili alınan kararı “sosyal medya siyasetine “çevirenler ve zaman zaman Siyasetin kıyısında köşesinde yer alıp boy gösteren Şile yerel sıkıntılarında siyasi kimliğiyle taşın altına elini koyup sıkıntılara çözüm yada çözüm önerileri getirdiğini söyleyenler  madem şile taksici esnafının  sorununu siz yada sizler çözdünüz. UKOME bu noktada karar aldığı günden bu zamana reklam düşkünlüğü ile boy gösterme yarışında olmanıza rağmen neden bir taksici esnafıyla görüşüp konuşup yada duraklarını ziyaret edip bir kaç kare fotoğrafla gündeme taşımadınız yada  süslemediniz?

Ayrıca her fırsatta hiç bir iş yapmadığını düşündüğünüz ve topluma böyle lanse ettiğiniz Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın bu işte bir payı ve yaptırımı yoksa böyle bir açıklama yapmasına neden fırsat verdiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz