Şile

Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Kortej Yürüyüşü İle Başladı

Amatör Spor haftası Yürüyüşü Şile Kaymakamı  İbrahim Süha KARABORAN, İlçe  Milli Eğitim Müdürü  Mustafa Özen, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü K.Tanju ALTINAY İlçe Sağlık Müdürü Sn Simin Ediz,  Öğretmenler,Sporcular ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

50.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi önünden başlayan yürüyüş Üsküdar Caddesi ve Liman mevkii ile birlikte yeni dolgu alanında son buldu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından güne özel yapılan protokol konuşmaları ilk  söz alan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü K. Tanju Altınay   “Tüm yurtta olduğu gibi Şile’dede 07-13 Tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor haftası etkinliklerimiz içerisinde spor yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Bu yürüyüşümüze teşrifleri için başta İlçemiz Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran olmak üzere  herkese tek tek teşekkür ederim. Bu yürüyüşün amacı insanın fikren,bedenen,ruhen daha sağlıklı gelişmesini sağlamak niyetiyle spor yapmaya teşviktir.Bu münasebetle bu yıl aramıza katılan bir spor kulübümüz var.Şile Olimpik Spor Kulübü ki başkanı da aramızda kendilerini tebrik ediyorum.Hayırlı ve uğurlu olsun.

Ayrıca yeni bir oluşumumuz var futbolda. Şilespor Kulübümüz bünyesinde de masa tenisi branşımızı açtık.Bu konuda emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere değerli kurum amirlerimize,İlçe Emniyet Müdürlüğümüze ve tabi ki İlçe Kaymakamımıza  huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Törene katılan İlçe Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran’da yaptığı konuşmada şunları söyledi…. “Amatör Spor Haftası kutlu olsun.Gençler geleceğimizdir.Çocuklarımız geleceğimizdir.Bunu her zaman ve yürekten inanarak söylüyorum.Geleceğimizin teminatı onlar çünkü.Amatör dediğimiz vakit lügat manasında ilk akla gelen acemilik oluyor.Fakat şunu bilmeliyiz ki profesyonelliğin yolu amatörlükten geçer.Amatörlük olmazsa profesyonellik olmaz.Hatta spor müsabakalarından biliriz profesyonel spor kulüpleri ,takımlar dünyanın her yerinde eğer enerjisinin sonuna kadar,terinin son damlasına kadar yüce bir ruhla mücadele ediyorsa gerek ferdi ve gerek takım sporlarında hepimiz yorumlarda deriz ya amatör ruhla mücadele ediyorlar.Buradan da anlıyoruz aslında amatörlük acemilik falan değil esasında işin anahtarı.İşin mutfağı.Dediğim gibi amatörlük olmadan profesyonelliğe adım atamayız.Her profesyonelinde amatör ruha sahip olması gerekiyor.

Sporu çok önemsiyorum.Bir ilim adamı olsun işte fizikçi,kimyacı vs. hangisi olursa olsun sporcu olmaz diye bir kayıt yok.Amatör bir ruhla sağlıklı bir beden için,sağlıklı bir ruha sahip olmak için sporla haşır neşir olmalıyız,iç içe olmalıyız.Katılımlarınız için hepinizi kutluyorum ve spor tesislerimizde daha da sık görmek istiyorum” dedi.

Tören güne özel anı fotoğrafı çekimiyle son buldu..

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 14 =

Başa dön tuşu
Kapalı