AK PARTİ ŞİLE İLÇE BAŞKANI ERDOĞAN AKGÜL: ÖNCELİĞİMİZ İNSAN HAYATIMI YOKSA PARK DUVARIMI OLMALI?

0
1532

Şile Belediyesi tarafından Sofular Mahallesinde kendi arazini Meclis kararıyla İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilen ve 112 Acil Nokta olarak kullanımı Belediye Başkanlığı,Muhtarlık ve hayırsever vatandaşların destekleriyle arazi üzerine yapım aşamasında sona gelinen bir prefabrik bölgede yaşanılan olası Acil Sağlık noktası olarak hizmet vermeye başlayacak. Ancak arazinin çok yakın noktasında bulunan çocuk parkının duvarlarının zarar yada hasar gördüğü ve bu zararın ivedilikle giderilmesi noktasında  İBB Park Bahçeler Müdürlüğünden İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilen duvar hasarı yazısı üzerine Ak Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül,İlçe Yöneticileri,Belediye Başkan Yardımcılarının yanı sıra Sofular Mahallesi Muhtarı Bilal Aydın’ın katılım sağladığı basın toplantısı gerçekleştirdi.

Ak Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül konuyla ilgili şunları söyledi.  “Batı Sahil Bölgesinin İlk Mahallemizde  Sağlık alanında yapılan ve 7/24 hizmet verecek olan ilçemizdeki 5 adet  112 İstasyonundan biri olacak. Neden Sofular Mahallemizde yapıldığı konusuna açıklık getirmek isterim.  Hepimizin Malumu üzere Batı Sahili Bölgemizde 6 Mahallemiz bulunmakta olup Nüfus Yoğunluğunun yaşandığı bir bölgemizdir. Sofular Mahallemiz yaz sezonunda  en yoğun plajlarımıza sahip ve zaman zaman denizde üzücü hadiselerinde çok sık yaşandığı bir bölgemizdir.Aynı zamanda lokasyon olarak hem Şile Otobanına, hem Şile Devlet Hastanesine ayrıca dere bölgemizdeki mahallelerimize direk geçiş yapabilecek konumda olduğu için tercih edilmiştir.

Bu alanın nasıl yapıldığına gelince, bu arazinin mülkiyeti Şile Belediyesine aittir. Bölgeye böyle bir hizmetin gelmesi gerektiğini ve bu yerin sağlıkçılara tahsis edilmesi gerekliliği hususunda yapılan müracaatlarda Şile Belediye Başkanlığımız hiç vakit kaybetmeden gerekli çalışmalara başlamış ve Belediye Meclisimizde onaylatarak tahsis işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu konuda ki hassasiyetinden dolayı desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın İlhan Ocaklı’ya ve Belediye Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Ana bu projenin en güzel yanıysa şudur.Bu projede herkesin ufak tefek katkısı var. Herkesin taşın altına elini koyduğunu yani her şeyi devletten veya yerel belediyeden beklenilmesinin gerektiğini ifade etmek isterim.Bu projede Belediyemiz temel ve çevre düzenlemesi hususlarında,Doğancılı Mahallemizden bir hayır sever hafriyatını, Muhtarımız prefabrik yapının tamamını üstlendi ve projenin artık son aşamasına hep birlikte gelindi.

Ancak bir üzüntümüzü kamuoyuyla paylaşmak isterim. Herkesin büyük heyecanla bu tesisin bitmesi /noktasında çaba sarf ettiği ve insan hayatı için yapılan ,hayat kurtarıcı bir projede 7/24 burada kalıcı Ambulans hizmeti verilecek bir projede yakın bir zamanda aldığımız bir haber bizleri derinden üzmüştür.

İBB nin Park ve Bahçeler Müdürlülüğü İl Sağlık Müdürlüğüne bir yazı göndererek Mahallerdeki oyun park alanlarının bakımı ve onarımı kendilerine ait olduğunu hatırlatarak alanda yıkılan duvarın tekrar eski haline getirilmesi noktasında hassasiyet belirtmiştir. Peki ama daha yapımı bitmemiş olan projede 10-15 metrelik peşine düştüler? Keşke bu yazıyı yazmadan önce gelip bilgi edinseydiler  veya bizimde yapabileceğimiz varmı diye sorsalardı. Bu tesisi yapanların her halde 10 veya 15 Metrelik duvarı yapamayacaklarını mı zannettiler. Bizler el birliğiyle burasını eskisinden daha güzel hale getiriceğiz.Ama bu aceleciliğin anlamı yada sebebi nedir diye açıkçası merak ediyoruz.Ayrıca mademki parklarımızın bakım ve onarımından bu kadar hassasiyet gösteriyorlar .O halde yine tam burada aynı oyun parkı hakkında duvarların yenilenmesi hususunda Muhtarımızın Temmuz ayı içerinde yaptığı talebe neden olumsuz cevabı veriyorlar?Madem bu kadar parklarımızın bakım ve onarımına bu kadar hassasiyet gösteriyorlar Şile İlçemizdeki tüm mahallelerde bulunan oyun parklarının durumları içler acısı o parkların durumlarını görüp aynı burada gösterdikleri hassasiyeti diğer mahallelerde de görmek istiyoruz.   Bizler insanımızın hayrına milletimizin hayrına ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya Şilemiz için Ağva için üretmeye çalışmaya devam ediyoruz. Hele ki insan sağlığı bizim en önemli önceliğimizdir” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz