GündemŞile

13 .ŞİLE YAĞLI GÜREŞLERİNİN BAŞ PEHLİVANI ALİ GÜRBÜZ!…

 

13’üncü Şile Yağlı Güreşleri’nde finale kalan Ali Gürbüz ve Recep Kara kıyasıya mücadele ettiler ve 13.Geleneksel Şile Yağlı Güreşlerinde baş pehlivan Kırkpınar’ın  bu yılki Baş Pehlivanı Ali Gürbüz oldu.

Yaklaşık 30 ‘u başpehlivan olmak üzere 300 güreşçinin katıldığı 13.Şile Yağlı Güreşleri’nde Ali Gürbüz’ün  ardından ikinci Recep Kara  olurken üçüncülüğü ise Şileli Mecit Yıldırım kazandı.

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Şile Yağlı Güreşlerinde geç saatlere kadar süren müsabakalar çekişmelere sahne oldu. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın ev sahipliğini yaptığı güreşlere Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Şile Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran,Garnizon Komutanı Hv.Sv.Kd.Albay Ali Beşir,Ak Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül,M.H.P Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak,M.H.P M.Y.K Üyesi Erdem Karakoç,İYİ Parti İlçe Başkanı Kahraman Koç,Belediye Meclis Üyeleri Kamu Kurum Amirleri,Muhtarlar ve çok sayıda güreş severler katılım sağladı

Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: ATA SPORLARININ HER ZAMAN DESTEKÇİSİYİZ..
Ata sporlarının geçmişi, kültürü yansıttığını ifade eden Başkan Ocaklı, “Müsabakalarda tarafların birbirine rakip olması onların birbirine karşı küslüğünü, kızgınlığını değil tarafların kendilerini geliştirmesi adına olan bir durumdur. Bizim ata sporlarımız da her zaman bu düşünce doğrultusunda oluşturulmuş ve devam etmiştir.Şile’de sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz.Yaz sezonuna veda ettik,bu güzel bahar gününde Şile Er Meydanında güreşçilerimiz kol bağladılar. Bugün burada güzel Şilemizde güreş tutan her bir sporcu kardeşimi, minik güreşçilerimizi ve baş pehlivanlarımızı tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıl yine yiğitlerimizle Şile Er Meydanımızda buluşacağız.Bu demektir ki; 14.Şile Yağlı Güreşlerine bizler bugünden hazırlanmaya başladık” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × five =

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Kapalı