Kültür SanatŞile

100. YILDÖNÜMÜ ANISINA DÜZENLENEN RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Şile Belediyesi’nin düzenlediği  resim yarışmasının kazanan eserleri belli oldu.

85 adet Çalışma Yarıştı

İlköğretim, orta öğretim ve lise öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği yarışmaya toplam 85 eser başvuruda bulundu. Korona Virüs ile mücadele çalışmaları sebebiyle evlerinde zaman geçirmek zorunda olan öğrencilerin motivasyonları için önemli bir çalışma olduğu düşünülen  yarışmaya gösterilen ilgi ve katılım sağlandı.Genç ressamların yaptığı her biri birbirinden değerli 85 adet çalışmayı Şile Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden oluşan kurul dereceye giren eserleri seçti.

Çocukların eğitim hayatında sanatın ve sanatsal faaliyetlerin önemine vurgu yapan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı  “23 Nisan ve Meclisimizin 100. Yılı anısına düzenlediğimiz etkinlikler kapsamındaki resim yarışmamıza öğrenci kardeşlerimizin gösterdiği ilgi bizi çok mutlu etti ve gururlandırdı. Bu yarışma ile evlerinde zaman geçirmek zorunda kalan, okullarını evlerine taşıyan öğrenci kardeşlerimizin, kültür ve sanat dağarcıklarına bir fayda sağlamayı hedefledik. Hayatları boyu sanatın her hangi bir dalıyla ilgilenmelerini temenni ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum.” dedi.

Ana Sınıfı Mansiyon Ödülü:  HİRA DEMİR  BALİBEY ANAOKULU

Birinci Sınıflar

1.si Zeynep Nas Sabahyeli    1-E BALİBEY İ.O

2.si Ahsen Sultan Kutluer     1-E BALİBEY İ.O

3.sü Hilal Berra AKÇEKEN    1-D AHMETLİ YAHŞİBEY İ.O

Birinci Sınıf Mansiyon Ödülü : SUDE SARIGÖL  1-A NECDA MORALIGİL İ.Ö

İkinci Sınıflar

1.si Talha Enes KOÇ     2-D BALİBEY İ.O

2.si Edanur SANIK        2-D BALİBEY İ.O

3.sü Ömer Çağan KONTAŞ   2-A  AHMETLİ YAHŞİBEY İ.O

İkinci Sınıf Mansiyon Ödülü:ELVİN REYHAN ATASAYAN   2-D  BALİBEY İ.O

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + thirteen =

Başa dön tuşu
Kapalı
mersin escort